Strona obejmująca informacje na tematy takie jak: aktualny kurs franka szwajcarskiego, jego stosunek względem innych walut, jak również prognozy przyszłej ceny franka oraz informacje o rynku forex.

Frank szwajcarski w końcu kwietnia 2012

Funt brytyjski walczył dzisiaj na rynkach walutowych tracac do większości innych glownych walut. Byl to zły dzień dla FTSE 100 gdzie inwestorzy instytucjonalni postanowili przenieść się z bardziej ryzykownych inwestycji ktore oferuje Londym, do bardziej pewnych. Jedynie Szkocja dala inwestora pewne pozytywne wiadomości, wraz z wydaniem regionalnych danych dotyczących zatrudnienia, które wykazały, najwyzszy miesieczny wzrost zatrudnienia od prawie 5 lat. Pomimo tych danych, funt jutro zacznie na poziomie Neutralnym badz Negatywnym.

Amerykański dolar zostal wielkim zwycięzcą dnia, gdy znaczna ilosc transakcji wróciła do rynków walutowych po długiej przerwie Wielkanocnej na zachodzie. Inwestorzy glosno dali o sobie znac po słabych piątkowych wynikach amerykańskiego rynku pracy i danych o wyższej niz oczekiwanej chińskich inflacji, wydanych na początku tego tygodnia sesji. Obydwie informacje oddaja w watpliwosc stan globalnego ozywienia gospodarczego, prowdzac do bezpiecznego wzrostu wsparcia dla dolara. W konsekwencji kurs funta do dolara podniosl sie do obecnego poziomu 1.5834 i przewiduje sie ze dolar utrzyma Neutralny badz Pozytywny kurs w najblizszej przyszlosci.

Euro utrzymalo sie obecnym poziomie podczas dzisiejszej sesji po ubiegłotygodniowych ciężkich stratach. Inwestorzy instytucjonalni odzyskali swoją odwagę w czasie przerwy Wielkanocnej, po zbiorowym ataku paniki gdy zyski na Hiszpanskim dlugu wzrosly po srodowej aukcji Hiszpanskich obligacji. Poranne dane wykazujace wzrost niemieckiego exportu przez drugi miesiac z rzedu, w lutym, pomogly obnizyc kurs wymiany funta do euro do 1.2104. Przewidywane jest ze Euro utrzyma kurs Neutralny w przyszlosci.

Frank szwajcarski nieco stracil na poparciu pod koniec zeszlego tygodnia, ale zyskal pod koniec dzisiejszej sesji powodujac wzrost kursu w stosunku do funta do 1.4555. Szwajcarska waluta zyskała nieco dzieki bezpiecznej reputacji po ubieglopiatkowych słabych danych o amerykanskim rynku pracy i poniedziałkowych wyzszych niz przewidywanych danych o chinskiej inflacji.Jest to jednak przypadek caveat emptor dla inwestorów inwestujacy we franku, poniewaz ostatni czwartek cechowal sie duza iloscia sprzedazy szwajcarskiej waluty przez szwajcarski bank centralny probujacy utrzymac poziom 1.2000 franka do euro. Biorąc pod uwagę determinacje Szwajcarskiego Banku Centralnego frank jest przewidywany utrzymac sie na kursie neutralnym w najblizszej przyszlosci.

Aktualny kurs: 1 CHF = 3.7931 PLN

( z dnia 2017-08-18 )

Kurs Franka — wykres

Reklamy

Przelicznik waluty: Frank Szwajcarski

1 CHF 30 CHF 50 CHF 100 CHF
3.7931 PLN 113.793 PLN 189.655 PLN 379.31 PLN
1000 CHF 3000 CHF 5000 CHF 10000 CHF
3793.1 PLN 11379.3 PLN 18965.5 PLN 37931 PLN
dmoz kurs franka